top of page

GASTRO POTREBUJE ZNÍŽENIE DPH AKO SOĽ

gastro-sol-logo.png

Kumulatívna strata v gastro sektore sa v 2020 zdvojnásobila. Rok 2021 vyzerá rovnako fatálne. Podľa ostatného vývoja v odvetví je isté, že bez okamžitej pomoci znížením DPH, zasadí tretia vlna pandémie smrteľný úder ďalším stovkám podnikateľov v sektore.

Mnohé vyspelé krajiny to pochopili a svojmu gastro sektoru promptne pomohli znížením DPH. Slovensko je dnes v rámci EÚ krajinou s treťou najvyššou sadzbou DPH pre gastro sektor po Dánsku (25 %) a Lotyšsku a Litve (21 %). Aj v rámci regiónu V4 sme unikát s jednoznačne najvyššou DPH pre gastro, keďže v susedných krajinách sa pohybuje na úrovni 5 až 10 percent.

SOM VEREJNOSŤ, KTORÁ CHCE PODPORIŤ VÝZVU

Na zvládnutie následkov pandémie už nestačí len snaha jednotlivcov či združení pohybujúcich sa v gastre, preto sme sa rozhodli obrátiť aj na verejnosť.

SOM PREVÁDZKA, KTORÁ CHCE PODPORIŤ VÝZVU

Ako prevádzka môžete výzvu šíriť aj v offline svete. Ako?

  • Použite na to plagát alebo samolepku, ktoré môžete umiestniť v priestoroch vášho podniku a šíriť výzvu na podporu medzi svojich zákazníkov.

  • Plagát aj nálepku si jednoducho stiahnete a následne vytlačíte.

Vaša podpora je pre nás kľúčová, vďaka nej môže výzva intenzívnejšie a naliehavejšie zarezonovať  aj medzi kompetentnými, aby našli vôľu podržať gastro v ťažkých časoch a pomôcť mu návrhom na zníženie DPH.

Vojto Artz, prezident Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov 

Peter Varga, šéfkuchár 

Marek Fašiang, herec 

Ján Gordulič, scenárista, komik a moderátor 

Domi Haly, komik 

Štefan Martinovič, herec 

Prečítajte si viac

CHCETE POZNAŤ ĎALŠIE DÔVODY, PREČO GASTRO POTREBUJE ZNÍŽENIE DPH AKO SOĽ?

szvp_infografika_01.png
szvp_infografika_02.png
bottom of page